NAKON TRI DECENIJE: Centar za kulturu u Kučevu dobiće centralno grejanje

Posle više od 30 godina, Centar za kulturu u Kučevu dobiće centralno grejanje

Tokom tople probe, koja je urađena u petak 12. januara u prepodnevnim satima, Centar su obišli predsednik opštine Novica Janošević i predsednik Skupštine Vladimir Stojanović u pratnji gradskog urbaniste Dušana H. Todorovića i na licu mesta se uverili u kvalitet izvedenih radova.

Foto: Screenshot

Kako je objasnio Todorović, Grejanje Centra za kulturu će imati tri odvojena kraka. Sada je u funkciji onaj kojim se zagreva Velika sala i prateće prostorije i intenzivno se radi na glavnom potisnom vodu drugog, koji će omogućiti grejanje administrativnog dela i Biblioteke. A, nakon toga na red će doći i hodnici i Mala sala.

Todorović je napomenuo, da je uvođenje centralnog grejanja u jedan ovakav objekat izuzetno komplikovano i zahteva veliku investiciju.

– Kako sam to već više puta rekao, izuzetno je bitno što će se za grejanje kao energent koristiti obnovljivi izvori, drvo i ugalj –, naveo je Todorović.

PROČITAJTE JOŠ
Close