FESTIVAL U KUČEVU: Slobodi Mićalović plaketa “Žanka Stokić”

Na Pozorišnim svečanostima “Žanki u čast”, završenim sinoć u Kučevu, plaketu “Žanka Stokić” za najbolje glumačko ostvarenje osvojila je Sloboda Mićalović, za ulogu Frenki u duo frami “Frenki i Džoni”, rađenoj u produkciji Narodnog pozorišta iz Beograda i Somborskog pozorišta.

Ovu odluku doneo je Umetnički savet, koji je radio u sastavu: Ljiljana Jović, diplomirana istoričarka umetnosti, Bojan Veljković, magistar primenjenih umetnosti i Aleksandar Stanković, profesor srpskog jezika i književnosti.

– Raskošnim talentom i suverenom igrom, Sloboda gradi karakterni lik koji savladava strahove i neuspehe šaljući poruku i ohrabrenje publici da prava ljubav nikada ne kasni – navedeno je u obrazloženju odluke o nagradi.

Uručenje plakete obaviće se u Narodnom pozorištu u Beogradu, u terminu koji će naknadno biti objavljen.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJTE JOŠ
Close