Gradi se novi paviljon u ženskom zatvoru u Požarevcu

U krugu ženskog zatvora u Požarevcu, gradnja novog objekta, površine 2.200 kvadrata, odmiče po planu.

Već se naziru zidovi nove zgrade, započete u maju prošle godine, u kojoj će biti smešteno 160 osuđenica.

Foto: Gradnja novog objekta u krugu ženskog zatvora

Gradnja ovog objekta predstavlja prvu fazu projekta “Poboljšanje životnih uslova u KPZ za žene u Požarevcu”, dok će druga obuhvatiti rekonstrukciju zgrade iz 1874. godine. U toj zgradi se prvobitno nalazio muški zatvor, koji je kasnije preseljen u naselje Zabela. Obe faze ovog projekta, koje treba da se završe do maja 2019. godine, koštaće 336 miliona dinara.

Od toga, IPA fondovi obezbeđuju 85, a Republika Srbija 15 odsto. Kapacitet postojećih zatvorskih objekata iznosi 250 osuđenica, a njih sada ima oko 300, zbog čega je neophodno proširenje kapaciteta. U ženskom zatvoru planira se realizacija još jednog projekta, a to je izgradnja spoljašnje infrastrukture, koji će se u potpunosti finansirati iz republičkog budžeta, u iznosu od 95,5 miliona dinara. Realizacija tog projekta trebalo bi da počne u prvoj polovini ove godine.

(Danas)

PROČITAJTE JOŠ
Close