Hrvati dobili Litvaniju i zakazali duel sa Srbijom u četvrtfinalu

Izabranici Ace Petrovića su u poslednjem meču grupne faze slavili rezultatom 90:81, osvojivši na taj način prvo mesto u grupi B košarkaškog turnira.

kosarka-foto-tanjug-8

Košarkaši Srbije igraće protiv Hrvatske u četvrtfinalu OI u Riju.

Izabranici Ace Petrovića su u poslednjem meču grupne faze savladali Litvaniju rezultatom 90:81 (13:21, 34:20, 28:14, 15:26), osvojivši na taj način prvo mesto u grupi B košarkaškog turnira.

U meču čiji je pobednik išao na noge „orlovima“ sve je bilo rešeno već na kraju treće četvrtine, iako je Litvanija bolje počela susret i serijom 11:0 povela sa 21:11. Ipak, Hrvati su već početkom druge deonice uhvatili rezultatski priključak, da bi do kraja prvog poluvremena došli i do prednosti – 47:41.

Konačan epilog susreta mogao je da se nasluti već početkom trećeg kvartala, kada su Petrovićevi puleni došli do dvocifrene prednosti (60:46, 24. minut), da bi u samom finišu pretposlednje deonice Hrvati serijom 9:0 i definitivno prelomili meč u svoju korist – 75:53.

PROČITAJTE JOŠ
Close