ORLOVIMA SREBRNA MEDALJA: Košarkaši Srbije bez rešenja za NBA zvezde (FOTO)

Muška košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u finalu poražena od Sjedinjenih Američkih Država (96:66).

rio-2016-olimpijske-igre-kosarka-srbija-sad-finale-foto-dado-dilas-1471806881-975153

U finalu košarkaškog turnira Olimpijskih igara Srbija je poražena od neprikosnovene selekcije SAD i tako je osvojila srebrnu medalju na velikom takmičenju što je fantastičan uspeh za ovaj tim.

To je prva košarkaška medalja za samostalnu Srbiju, a ako se u obzir uzmu i rezultati Jugoslavije, ovo je sedma medalja, pa je sada bilans – jedna zlatna, pet srebrnih i bronza.

Srpski selektor Saša Đorđević je ovim rezultatom postao čovek, koji ima olimpijske medalje, kao igrač i kao selektor, dok je Karmelo Entoni postao prvi igrač u istoriji Igara sa tri košarkaška zlata

Durent je izjednačio svoj lični rekord od 30 poena na jednoj utakmici.

Karmelo Entoni je jedini igrač koji ima tri zlatne medalje sa tri nastupa na Olimpijskim igrama

PRVA ČETVRTINA 15:19

srbija-sad-foto-gojko-filipovic-1471805940-975121

Aleksandar Đorđević finale počinje u sastavu: Teodosić, Kalinić, Marković, Mačvan i Raduljica
Američa prva petorka je: Džordan, Durent, Entoni, Tomson i Irving.
Prvi napad je imala Amerika, prvi promašaj je imao Teodosić, a prvi faul je napravio Marković. Prve poene pogađa Mačvan i to trojku – 3:0
Na drugoj strani poene upisuju Džordan sa penala i Tomson iz igre – 3:4
Igra se sa čestim prekidima zbog faulova – već je 2:2
Raduljica pogađa za 5:4 (3. minut).
Upisuje se i Teodosić iz igre – 7:4
Kalinić pravi drugi faul, Durent je polovičan sa penala – 7:5 (4. minut)
Mačvan dva puta gubi loptu, Durent zakucava, ali na drugoj strani Mačvan spašava Teov promašaj i pogađa za 9:7
Marković izlazi ulazi Jović
Tomson za izjednačenje u 6. minutu – 9:9
Bogdanović menja Teodosića, Simonović – Mačvana
Irving pogađa za vođstvo Amerikanaca 9:11, a Raduljica zakucava za izjednačenje 11:11
Amerikanci gube loptu, Bogdanović je u kontri fauliran pri šutu i pogađa oba sa penala 13:11 (7. minut)
… Džordž pogađa sa penala i izjednačava 14:14
Forsira se odbrana, ali su Amerikanci spretniji. Kazins pogađa uz faul, ne pogađa penal – 14:16 ali dovodi svoj tim u vođstvo minut pre kraja četvrtine
Teodosić je sa penala polovičan 15:16 (35 sekundi)
Durent pogađa trojku bez koske – 15:19
Srbija ne koristi napad od 12 sekundi, Bogdanović promašuje za tri

DRUGA ČETVRTINA 14:33

srbija-sad-foto-gojko-filipovic-1471805877-975119

Bogdanović gubi loptu i na drugoj strani rival brzo realizuje napad – 15:21
Marković ulazi, Bogdan izlazi
Amerikanci pogađaju i sa penala za najveću prednost 15:23 (11. minut)
Srbija pravi treći timski faul i Kazins ide na liniju slobodnih bacanja – nastavlja seriju od 6:0 za 15:24
Kalinić prekida seriju na asistenciju Teodosića – poeni za Srbiju posle tri minuta – 17:25
Durent sa dve trojke i dva poena sam pravi seriju od 8:3 (trojku za Srbiju pogodio je Stefan Marković i već u narednom napadu izgubio loptu za Durentovo zakucavanje) – 20: 33 (14. minut)
Durent bez milosti za +20 – 25:45
Amerikanci se održavaju na plus 20. Durent već ima 20 poena, a Kazins dabl-dabl učinak od 10 poena i 11 skokova.
… Nova trojka Durenta (24 poen) – 29:52
Srbija ne koristi poslednji napad, Štimac gubi duel sa centrima Amerike
U timu Srbije najefikasniji je Teodosić sa 7 poena

TREĆA ČETVRTINA 13:27

Jokić gubi loptu, a potom Entoni pogađa tri preko njega – 29:55
Pogađa centar Srbije na drugoj strani, na dodavanje Štimca – 31:55 (22. minut)
Teodosić pogađa preko Džordana – 33:55
… Brutalno zakucavanje Džordana za 35:59 (25. minut)
Prespora je Srbija, samim tim i neorganizovana. Ako neko realizuje napade onda je to Teodosić, a pokušava i da razigrava saigrače koji nemaju završnicu. Igra se bez koncentracije u napadu i sa rasturenom odbranom…
… Na semaforu je 35:64
Nedović je tek sada ušao u igru. Nešto je brži od ostalih i pogađa – 37:64
… Odustajanje u borbi … teško je naći motiv na +34 razlike
Kalinić dobija petu ličnu. Pri izlasku šutira reklamu i dobija tehničku – 39:73 (28. minut)
… Kraj četvrtine 43:79

ČETVRTA ČETVRTINA 23:17

Lauri pogađa trojku za 43:82… Osmesi na licima Amerikanaca ukazuju na njihovo rano slavlje. Oni na terenu pokušavaju da nametnu egzibicionu košarku, ali nisu vični u tome.
Teodosić je izašao osam minuta pre kraja utakmice i pozdravio se na klupi sa stručnim štabom kao da se neće više vraćati u igru (što bi bilo i realno)
Na semaforu je 45:84 u 33. minutu.
Šest minuta pre kraja i Marković izlazi iz igre. Ulazi Mačvan – 47:88
… Bogdanović vezuje 5 poena – 54:90 (38. minut).
Nedović pogađa tri – 57:90