Pčelari Braničevskog okruga najbolji u Srbiji (VIDEO)

Udruženje pčelara Požarevac u subotu 14. januara 2017. godine u velikoj sali Centra za kulturu održalo je svoju 49. redovnu skupštinu u prepunoj sali, prisustvovalo je vise od 150 članova i gostiju iz regiona.

screenshot-318
Foto: Screenshot youtube

Skupštinu je otvorio predsednik Skupštine Bojan Ilić i istakao da lokalna samouprava grada Požarevca, prepoznaje značaj pčelarstva za naš kraj i izdvaja znatna novčana sredstva iz budžeta kroz razne subvencije za razvoj ove grane poljoprivrede.

Skupštini se obratio i Bane Petrović predsednik udruženja pčelara iz Kragujevca i istakao da su Srpski pčelari na dobrom putu da osvoje svet.

Najzaslužniji pčelari dobili i priznanja. Diplomu prof Jovan Živanović dobili su Stefanović Dejan,Milosavljević Snežana i Pavlović Aleksandra. Zlatnu značku dobili su Ljubiša Jovanović, Dragan Aćimović i Ljubiša Živković.
Povelju za doprinos u saradnji dobila su preduzeća Ariva i Hit radio. Počasni član saveza pčelara je Miroslav Stojićević.

Možemo istaći da je pčelarstvo svakako jedna od naših ulaznica za svet.

TPKNEWS/Sat Tv

PROČITAJTE JOŠ
loading...
Close