POBEDA U MAJILOVCU: FK Sloga Topolovnik drži korak za vrhom tabele!

Fudbaleri Sloge iz Topolovnika pobedili su u nedelju u 4-om kolu opštinske lige Veliko Gradište ekipu Mladog Borca iz Majilovca i tako zadržali korak za vrhom tabele.

Prvo poluvreme igralo se čvrsto u odbrani sa nekoliko grešaka na obe strane, međutim, ni jedni ni drugi nisu iskoristili nekoliko povoljnih šansi za pogodak. Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je igrač Sloge Bogosavljević Miloš, koji je posle dobrog pasa izašao jedan na jedan sa golmanom, međutim nije uspeo da ga lobuje. Na poluvremenu se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme nije dobro počelo za Slogu, nakon samo 5 minuta igre u drugom delu Mladi Borac je sa svojim iskusnim napadačem poveo 1:0. Napadač Mladog Borca, primio je loptu na nekih 25 metara od gola između 2 štopera Sloge koje je veoma lako izbacio iz igre i doveo u vodstvo od 1:0 svoju ekipu. I, kada su svi već mislili da će Sloga teško u Majilovcu izvući 3 boda, stvari su se preokrenule.

Prvo je Darko Stević sa nekih 30-ak metara izveo slobodan udarac koji je išao po zemlji, lopta je nezgodno odskočila ispred samog golmana i prošla mu ispod ruku i nogu za 1:1. Igrao se 64 minut utakmice. Bilo je još vremena da Sloga postigne bar još 1 gol i tako odnese kući sva 3 boda.

Napadala je Sloga, pritiskala protivnika, i šansa se stvorila u 71 minutu, kada je po desnoj strani lepo prošao Saša Maksimović i ubacio loptu u 5 metara, koja je prošla pored svih igrača, međutim, na drugoj stativi kasnio je štoper Živković Vladan i nije uspeo da ubaci loptu u gol. Sloga je nastavila sa presingom na sredini terena i to joj se isplatilo u 81 minutu. Sjajni tandem Marković-Maksimović probili su se po desnoj strani, Marković prebacio loptu do Maksimovića a ovaj mirno i majstorski lobovao golmana za veliki preokret Sloge i velika 3 boda.

Do kraja susreta još jedna šansa za Mladi Borac u 90-om minutu koji su sa 11 metara promašili ceo gol, to je ujedno bila i poslednja šansa na ovoj utakmici da se bilo šta promeni. Sloga sa ovom pobedom drži korak za vrhom tabele sa 3 pobede i jednim porazom.

Na čelu tabele trenutno sa maksimalnim učinkom od 4 pobede bez ijednog poraza nalaze se ekipe Fk Baštovan iz Carevca i Fk Pek iz Kusića, upravo ove 2 ekipe se sastaju u sledećem kolu, dok fudbaleri Sloge iz Topolovnika dočekuju Fk Dunavac iz Kisiljeva. Utakmica se igraju u nedelju sa početkom u 14:30 na stadionu u Topolovniku.

TPKNEWS

PROČITAJTE JOŠ
Close