PRVI PUT: U Beogradu pročitana Molitva Gospodnja „Oče naš“ na Vlaškom jeziku

6. novembra 2017. godine, u Beogradu, pred svečani ručak, uz blagoslov Vladike Braničevskog Ignjatija i Vladike Timočkog Ilariona, prvi put je pročitana Molitva Gospodnja „Oče naš“ na Vlaškom jeziku.

Foto: NSV

U Beogradu, 6. novembra 2017. godine, održan je sastanak direktora Uprave za verska pitanja Ministarstva pravde dr Milete Radojevića, Vladike Timočkog Ilariona, Vladike Braničevskog Ignjatija i predstavnika Nacionalnog saveta Vlaha. Na čelu sa predsednikom Radišom Dragojevićem, potpresednikom Miletić Mihajlovića, članom UO, dr Sinišom Čelojevićem i Draganom Andrejevićem, predsednik Odbora za verska pitanja NSV.

Tema višečasovnog razgovora bila je nekanonsko delovanje Rumunske crkve u istočnoj Srbiji, kao i uvođenje vlaškog jezika u bogosluženje SPC. Sastanak će se nastaviti ali sa Svetim Sinodom SPC u najskorije vreme.

Nakon sastanka, a, pred svečani ručak, uz blagoslov obeju Vladika, prvi put je pročitana Molitva Gospodnja „Oče naš“ na Vlaškom jeziku u Beogradu.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJTE JOŠ
Close