VELETRŽNICA BEOGRAD: Ratarima iz Braničevskog okruga nude prodajna mesta

Lokalne samouprave na području Braničevskog okruga obavestile su poljoprivrednike da im se nudi mogućnost da svoje proizvode prodaju u “Veletržnici” Beograd.

Od ukupno 831 prodajnog mesta, trenutno je za izdavanje slobodno 47, čija se površina kreće u rasponu od 14 do 72 kvadrata. Mogućnost zakupa i za ratare van Beograda, uvedena je u cilju razvoja poljoprivrede u Srbiji i povećanju plasmana proizvoda iz regiona.

“Veletržnica” želi da omogući svim opštinama da imaju barem jednog trgovca i proizvođača koji će svojim proizvodima direktno promovisati područje iz kojeg dolazi. U njoj posluje oko 800 trgovaca, a dnevno je poseti preko 2.000 kupaca, uz godišnji promet robe od oko 120.000 tona.

Proizvođači mogu da se organizuju u zadruge i udruženja i direktno, pod mnogo povoljnijim uslovima, ponude i prodaju sve što proizvedu.

Za sve informacije zainteresovani poljoprivrednici mogu da se obrate Info centru “Veletržnice” Beograd na broj telefona 011 381 81 12.

TPKNEWS/M.V.

PROČITAJTE JOŠ
Close