SRBIJA UTIŠALA ISTAMBUL: Orlovi se osvetili Turcima za krađu iz 2010. godine (VIDEO)

Košarkaša reprezentacija Srbije u trećem kolu grupe D Evrobasketa savladala je Tursku sa 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) i posle 3. kola u grupi D Evrobasketa ima dve pobede i poraz.

Foto: Fiba

„Orlovi“ su vodili gotovo tokom celog meča, Turci ozbiljno pripretili u finišu, ali je ekipa Aleksandra Đorđevića ipak uspela da slavi drugu pobedu na šampionatu. Danas protiv Velike Britanije od 16 časova.

Teško, ali veoma zasluženo Srbija je zabeležila drugu pobedu u trećem meču na Evropskom šampionatu. Turska je samo jednom, na pet minuta do kraja, uspela da povede, ali je taj napad uspešno odbijen, za vrlo važan trijumf.

Čak 21 asitencija i 40 skokova, uz mnogo bolje izvođenje slobodnih bacanja nego protiv Rusa (16/22, odnosno 73%), omogućili su izabranicima selektora Đorđevića da budu u prednosti, kontrolišu tok meča i utišaju veoma bučnu istanbulsku publiku.

Stefan Jović bio je maestralan sa 15 poena ali i 9 asistencija, četiri skoka i dve ukradene lopte, a u drugom poluvrmenu priključio mu se najbolji strelac našeg tima Bogdan Bogdanović, na kraju ubacivši 19 koševa.

Mačvan i Milosvaljević dodali su po osam, Lučić i Birčević po sedam a Marjanović je imao 6 poena.

Kod Turaka Mahmutolu je zabelžio 19 (pet „trojki“), Osman je imao 15 a Erden 13.

Srbija je sada na skoru 2-1, dok Turska ima 1-2.

Naredni meč „orlovi“ igraju danas od 16 časova protiv Velike Britanije.

PRVA ČETVRTINA

Od samog starta naši reprezentativci su držali rezultat pod kontrolom. Na startu je Jović držao konce igre u svojim rukama. Trojka, ukradena lopta, asistencije novog igrača Bajerna iz Minhena, obeležile su sam početak utakmice. Srbija je posle 2+1 Stefana Birčevića stigla do 8:4. Tek tada, selektor Turske Ufuk Saridža u vatru je bacio prvu opciju na mestu centra Semiha Erdena. Ali, i Đorđević je imao „keca iz rukava“, Vladimira Štimca. Posle šest minuta igre „orlovi“ su imali prednost 13:6. Turci su tokom čitave prve čertvtine imali čak 16 izgubljenih lopti, što je omogćilo Srbiji da stigle i do 11 poena prednost – 21:10.

https://twitter.com/FIBA/status/904776957186809857

DRUGA ČETVRTINA

Počelo je sjajno. Gorostasni Boban Marjanović je vezao četiri poena i naši igrači su stigli do u prvom poluvremenu rekordnih plus 14 (27:13). A onda se razgoropadio Mahmatoglu. Vezao je kapiten Fenerbahčea dve trojke, probudio i raspalio publiku. Serijom 10:0 Turci su nam se opasno približili. Uz Mahmutoglua, dobar je bio i Korkmaz. Ipak, trojka Bogdanovića vratila nam je osmah na lici. Srbija je tri minuta pre kraja druge deonice igre imala ponovo, za ovaj meč, čini se zadovoljavajućih sedam razlike – 34:27.

TREĆA ČETVRTINA

53:45 – Erden je promašio dva slobodna bacanja, ali je to nadoknadio glumatanjem koje je zvaralo sudije. Arbitri su dosudili faul u napadu Bobanu Marjanoviću. Promašuje i Vejselogu, a Kuzmić posle skoka u napadu uspeva da iznudi dva slobodna bacanja na tri sekunde pre kraja treće četvrtine.

50:43 – Ma tako se bori! Vladimir Štimac je promašio dva slobodna bacanja. Potpom i dva pokušaja posle skoka u napadu. Nije ga to sprečilo i da se treći put dokopa lote. I da poentira. Ulazi Erden, ulazi i Boban Marjanović. Vreme je za novu bitku teškaša.

48:43 – Turci su ubacili u vatru vrlo nisku postavu. Sve sami bekovi i krila. To im donosi rezultat. Osman i Guler za tren oka smanjuju minus na pet poena. Tajm-aut Srbije, dok turski navijači u transu pevaju.

https://twitter.com/FIBA/status/904805412653981698

46:36 – Trojka Stefana Jovića. Orlovi su ponovo stekli dvocifrenu prednost. Ufuk Saridža je prinuđen da zatraži tajm-aut.  Do kraja treće četvrtine ostalo je još nešto više od četiri i po minuta.

44:36 – Malo nas i neće. Ne pogađaju naši reprezentativci ni zicere. Recimo, Lučić i Kuzmić su imali priliku da isprave neuspelo polaganje Mačvana. Međutim, dve „odbojke“ završile su na obruču. Sada je i Đorđević besan. Sudije već u dva navrata ne gledaju semafor koji meri vreme napada.

42:36 – Na egzekucije Korkmaza, Stefan Jović ima spremne odgovore. Plej, poenitra, ali i skače u napadu. Srbija ima šest poena prednost posle dva minuta igre u trećoj deonici.

Posle prvih 20 minuta igre u redovima Srbija – Turska 36:31 (21:13, 15:18), uz sedam poena Birčevića za našu selekciju i osam Mahmutoglua za domaćina.

ČETVRTA ČETVRTINA

80:72 – To je to. Jović pogađa oba slobodna bacanja. Srbija je stigla do druge pobede na EP.

78:72 – Vlada pogađa oba bacanja. Ajmo, još samo malo. Do kraja 1:24.

76: 72 – Opet taj Erden. Ali, pogađa samo jedno slobodno bacanje. Fauliran je Lučić.

76:71 – Osman promašuje drugo slobodno bacanje. Lučić hvata loptu. Ali, istekao nam je napad. Šteta.

76:70 – Ide odgovor Lučića. Trojka. Do kraja je 2:26.

73:70 – Drama. Mahmutoglu uzvraća trojkom.

73:67 – Bravo Stefane! Trojka Jovića, naterala je Saridžu da zatraži minut odmora 3:03 pre kraja četvrte četvrtine.

70:65 – Tako je Bogdane! Naš bek pogađa dva slobodna bacanja. Do kraja 3:44.

68:65 –  Imamo sreće, Eden promašije dodatno slobodno bacanje.

57:53 – Još jedna trojka Mahmutoglua. Đorđević reaguje trostrukom izmenom.

57:48 – Ma imamo mi snagu da ovo dobijemo. Milosavljević zakucva, pa kao na basketu pronalai Jovića.

53:48 – Nije počela dobro četvrta četvrtina. Trojka Sipahija, greška Mačvana. Turski navijači galame i traže nesportsku ličnu grešku. Arbitri nemaju nameru da tako nešto dosude.

TPKNEWS

PROČITAJTE JOŠ
Close