ANTI-NATO SKUP: Više od 20 hiljade ljudi u anti- NATO šetnji u Beogradu(FOTO)(VIDEO)

Ispred zgrade Predsedništva na Andrićevom vencu okupilo se više hiljada građana, uglavnom mladih ljudi protestovalo je u Beogradu, u parku ispred zgrade predsednika Srbije, zatraživši od vlasti Srbije da raspišu referendum o najnovijem sporazumu o saradnji Srbije i NATO-a.

Na skupu, u organizaciji „Zavetnika“ i drugih patriotskih udruženja, predsednik Srbije Tomislav Nikolić i premijer Aleksandar Vučić optuženi su za veleizdaju srpskog naroda i države i da su dozvolili okupaciju Srbije.

12443933_10206810965171493_345925060_o

Učesnici skupa su nosili zastave „Zavetnika“, „Obraza“, Ravnogorskog pokreta, Srpskog narodnog fronta, DSS-a, „Dveri“, a nošeni su i transparenti „Ne priznajemo okupaciju, ta reč u Srbiji ne postoji“, „NATO je ubijao našu decu, kako možete to da zaboravite“, „Otpor okupaciji“, „Srbija NATO kolonija“.

12752165_10206811061293896_458488714_o

Klicano je Rusiji, Ratku Mladiću, Kosovu, a odata je pošta i za dvoje radnika srpske Ambasade u Libiji, koji su poginuli u američkom bombardovanju.

12746159_956682857744602_1592607829_n

Kolona duga par stotina metara, narod koji stoji sa strane tapše i svi zajedno pevali su pesmu Tamo daleko.

Obraćajući se okupljenima, Milica Đurđević iz „Zavetnika“ je ocenila da sporazum Srbije sa NATO-om za podršku i nabavke predstavlja okupaciju i veleizdaju Srbije, a Nikolića i Vučića uporedila sa dvojcem „Cvetković-Maček“.

„U čije ime ste potpisali okupaciju.

Protest protiv Sporazuma Srbije sa NATO

U Srbiji se 80 odsto protivi ulasku u NATO, a isto toliko je za saradnju sa Rusijom.

anti-nato24

U stanju okupacije izborni procesi su nelegitimni“, rekla je Đurđević, pozivajući na ustanak.

Sa skupa su poruke poslali i mladi ljudi sa Kosova i iz Crne Gore, dok je predsednik Udruženja srpskih veterana i dobrovoljaca Slavko Nikić zatražio od predsednika Nikolića da odobri bazu ruskoj vojsci na Pešteru ne manju od američkog Bondstila.

TPKNEWS

PROČITAJTE JOŠ

2 thoughts on “ANTI-NATO SKUP: Više od 20 hiljade ljudi u anti- NATO šetnji u Beogradu(FOTO)(VIDEO)”

  1. Nezapamcena izdaja svoje zemlje i naroda!!! Da imaju malo morala, potpisnici izdaje bi se sami obesili od bruke i sramote!!!

Close