Za „Koridor Istok“ ima zainteresovanih investitora

Predsednici 16 opština iz Braničevskog i Borskog okruga priključili su se inicijativi da Koridor Istok, put koji drumskom, železničkom i vodenom trasom povezuje Požarevac sa Negotinom i dalje Bugarskom i Rumunijom, uđe u prioritetne pravca Srbije.

– Iako idejni projekat i studija postoje više od deset godina, u samoj realizaciji projekta nije se mnogo odmaklo, jer postoje niži delovi nadležnog ministarstava koji još ne razumeju značaj ovog koridora, pa on nije ušao u plan izgradnje do 2020. godine, čime je jedino Istočna Srbija ostala bez kvalitetnog putnog pravca -, kaže Nenad Čolović, idejni tvorac ovog projekta.

Prema njegovim rečima za izradu kompletne tehničke dokumentacije potrebno je oko dva miliona evra, a već postoje zainteresovani investitori koji bi bili spremni da pod povoljnim uslovima daju 700 miliona evra za izgradnju drumskog puta.

TPKNEWS/rtvbor

PROČITAJTE JOŠ
loading...
Close