ŽAGUBICA: Vlaški jezik kao izborni predmet i u školi u Milanovcu

Nastava na Vlaškom jeziku u osnovnoj školi „Jovan Šarbanović“ u Krepoljinu, područnom odeljenju u Milanovcu počeće od prvog oktobra, kroz izborni predmet „Vlaški jezik“ sa elementima nacionalne kulture.

Direktor škole Goran Milinković

Kako je naveo direktor škole Goran Milinković, u cilju očuvanja jezika, tradicije i kulture Vlaha, učenici će imati priliku da prodube znanje, nauče nove pojmove i bolje upoznaju Vlaški jezik.

Nastavu će sprovoditi učiteljica u izdvojenom odeljenju u Milanovcu Mirela Savić, koja će kroz gradivo na đake koji su se opredelili da uče Vlaški, preneti kulturu, tradiciju i specifičnosti i različitost Vlaškog govora.

Učiteljica Mirela Savić

Pored škole „Jovan Šarbanović“ u Krepoljinu, izborni predmet „Vlaški jezik“ sa elementima nacionalne kulture, u opštini Žagubica sprovodi se i u osnovnoj školi „Jovan Šarbanović“ u Lazznici.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJTE JOŠ
Close